Blogger Mı? WordPress Mi?

Blogger Mı? WordPress Mi?

blogger

Merhaba değerli blog yazarıyız okuyucuları, henüz blog sayfanızı oluşturmadıysanız veya mevcut sayfanızdan memnun değilseniz bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız. Yazının sonunda değerli yorumlarınızı lütfen bizden eksik etmeyin.

Kendini modern dünyaya adapte etmek isteyen internet kullanıcılarının tamamı “benimde bir blog sitem olsun orada yazılar yayınlayayım ve herkes beni okusun” düşüncesine sahip olmuştur ve bir çoğuda bu düşüncelerini hayata geçirebilmiştir. İnternette blog sayfası olan herkes sitenin isminden tasarımına kadar bir çok konuda kararsız kalmıştır eminim ki mevcut yazarlar bile halen sitenin tasarımı konusunda kararsızdırlar.

Bu yazımızda sizlere sitenin içeriği, tasarımı hatta isminden bile daha önemli olan alt yapımızın ne olabileceği konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Dünyada şuan da en popüler 2 blog alt yapısı bulunmaktadır.

1. WordPress
2. Blogger

Bu iki alt yapıda oldukça popüler ve kullanıcı sayıları her geçen gün artmakta. Eğer buraya kadar gelip bu yazıyı okuyorsanız Blogger ve WordPress’in ne olduğunu biliyorsunuz diye düşünüyor açıklama gereği duymuyoruz. Bilmeyen arkadaşlar içinde bunu ayrı bir yazımızda belirteceğiz.

Blogger’ın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Blogger, eski ve kullanıcısı çok olan bir blog alt yapısıdır. Sahibi Google’dır. Blogger hesabı açtığınızda sizlere sonu .blogspot.com olarak biten bir ücretsiz alan adı sunar ve kullanırsınız. Blogger için tema seçenekleri oldukça boldur, türkçe temaları dahi bulabilirsiniz ve düzenleme yapılması bize göre basittir. Temel bir kod bilginiz varsa sitenizi kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Blogger alt yapısını kullanayım ancak site adresim .com veya .net olsun derseniz sadece alan adı satın alarak yine blogger alt yapısını kullanabilirsiniz. Blogger hesabı açarak “0” masrafla blog yazarlığı yapabilirsiniz.( Alan adı almadığınız takdirde)

WordPress’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

WordPress açık kaynaklı bir blog alt yapısıdır. Aslında blog alt yapısıdır dersem eski bir bilgi vermiş sayılırım çünkü şuanda WordPress alt yapısı kullanarak e-ticaret siteleri bile yapılmakta. WordPress kullanmak ücretsizdir ancak çeşitli temalar ve eklentilere ücret ödemeniz gerekebilir. Tabi ücretsiz tema ve eklentileri de sitenizde kullanabilirsiniz. WordPress kullanmak için öncelikle bir alan adı ve hosting almanız gerekmektedir. Daha sonra hosting içine WordPress kurarak ve gerekli ayarları yaptıktan sonra siteniz kullanıma hazır olacaktır. Gözünüz korkmasın bu oldukça basit bir işlemdir. WordPress alt yapısını kullanarak blog yazmak istiyorum derseniz yıllık 150 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmak zorundasınız.

Uygun fiyata web sitesi sahibi olmak isterseniz Güzel Hosting’in sitesini ziyaret ederek fiyatları inceleyebilir bütçenize göre bir hosting paketi mutlaka bulabilirsiniz.

Yazar
admin
Tartışmaya sende katıl, yorum yap...

Bizi Takipte Kalın!